| skumpik_6651 a întrebat:

Dupa cat timp se face un test de sarcina dupa actul sexual?

8 răspunsuri:
| stefan_4644 a răspuns:

Cel mai bine e sa-l faci dupa 1, 5(primul semn este ciclul menstrual) luni si nu il amana chiar daca iti e frica. Un test amanat poate sa insemne un chiuretaj extrem de traumatizant mai ales pentru. uter(la 4 luni deja este extrem de riscant pentru. mama)deci daca ai simptome sau te gandesti la idee du-te la prima farmacie.ia-l.fa-l.Rezultatul este important si decizia este numai a ta.

| stefan_4644 a răspuns:

Skumpik-o am mai raspuns odata dar vad ca nu a aparut. Cel mai bine este dupa cam o luna jumate dupa actul sexual pentru. ca primul semn pentru. tine va fi inexistenta ciclului.Nu amana si sa nu iti fie frica. Te duci la farmacie iti iei testul si vezi ce este.De acolo decizia este a ta dar gandeste-te ca un chiuretaj "bun"este cam pana pe la 2. 5 maxim 3 luni.Asta ca sa nu aiba uterul nimic de suferit pentru. ca poate nu il vrei acum dar mai tarziu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un test de sarcina se poate face la 6 zile dupa actul sexual asa ca poti depista din timp orice sarcina

| puyshor a răspuns:

Dupa maxim o luna, daca iese negativ il poti repeta la o saptamana dupa ca sa fi mai convinsa ca primul nu a dat gres

| traficanta a răspuns:

14 zile dupa contact.pana in 3 luni se poate face avort happy apoi e ilegal si destul de riscant, chiar foarte riscant, ai vazut si la tv fata aia de 15 ani a facut avort la 5 luni si a murit.

deci succes.

| skumpik_6651 explică:

Va multumesckissde ajutorkiss

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La minim 21 de zile din prima urina de dimineata si la minim 24 de zile din urina de peste zi. Si se repeta obligatoriu dupa inca 3 zile. Stejara, la 6 zile de la contact, sansa de a se pozitiva este de cam 1%.

| skumpik_6651 explică:

Mda...am facut testul si nu sunt insarcinata...winkingo sa am grija de acum.multumesc pentru sfaturikiss