| yourfriend_1956 a întrebat:

La cati ani e bine sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| hashe86 a răspuns:

"E bine" sa-ti incepi viata sexuala atunci cand tu esti pregatita pentru asta, cand esti convinsa ca partenerul tau din acel moment merita acest dar pe care i-l faci si ca sa fie cat mai placut, ar trebui sa existe si sentimente la mijloc.
In plus, trebuie sa stii ca asta implica si anumite responsabilitati si riscuri. Sa te informezi inainte de contraceptie si orice ar fi, oricata incredere ai avea in partener, intotdeauna sa folositi prezervativul( pentru protectia impotriva Bolilor cu Transmitere Sexuala=BTS).
Cel mai important e sa nu te grabesti doar pentru ca tu esti singura virgina din grupul tau de prietene, asta e o virtute, nu un handicap.
Bafta!

84 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man mereti ma cu ar fi bine si de astea am 14 ani si toata saptamana fac intruna si nu am patit nimic e placerea foarte mare man incearca si tu odata stiu ca esti tentat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AM un prieten de vreo 5 luni. avem o relatie perfecta... ne intelegem ft bine. el e la facultate. dar suntem ft aproape. ne vedem in fiecare weeekend.big grin. eu am 16 el 20. el a mai avut relatii de durata. de 2 ani. 3 ani. si cu toate a trait experiente tari. s-a culcat cu ele. si chiar din spusele lui le-a iubit. Eu nu stiu ce sa fac. sa ma culc sau nu cu el? ai mei ma tot previn. sa am grija. ca ma duc la control si tot asa. Sincer. imi doresc. dar nu stiu ce sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce comentariu ai lasat mai Crisalaughing. Pers. care a pus intrebarea asta. poate chiar are nevoie sa stie. Daca tu ai experienta. nu mai lasa comentarii din astea. ca nu-i frumos:* nu impresionezi pe nimeni cu nimic! Si sa stiti ca daca la 19 sau 20 de ani esti virgina. nu trebuie sa-ti fie rusine. chiar trebuie sa te mandresti cu acest lucru.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 15 ani si as vrea sa mi-a incep la 18

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sigur Eu am 14 ani Virgina desigur Nu stiu sigur eu cred ca pentru ati incepe V. S. ar trebui sa te consulti si cu parinti Nu e normal la 12 ani sa nu mai fii virgina. Curiozitatea e mare. Si eu sunt curioasa. Dar asta e astept momentul potrivit.Nu la 14-15 ani sa stai sa speli copii de ****. Trebuie sa-ti traioesti copilaria.Am mai spus i mai repet. Esti curios. Dar tine minte"Ulciorul nu merge de multe ori la apasa ori se sparge ori se crapa" Asa ca aveti grija.Sa nu luati eu stii ce boli.Cu transmisie sexulaa.Mare grija fetelor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e dupa ce te casatoresti! sau macar sa ai vreao 18-22 de ani

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti pregatit... e cel mai bine ...cand consideri u ca persoana de langa tine merita acest lucru si nu sta langa tine doar pentru asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc Claudia si am 14 ani. Vreau sa va intreb si eu ceva:-s. Un baiat de varsta mea(14 ani)mi-a spus ca daca as avea o relatie intima cu el ar tine relatia mai lunga si mie mi-a fost rusine sa ii rasp si i-am zis ca vreau sa imi incep viata sexuala la 16-17 ani, dar de fiecare data ma gandesc la ziua in care mi-a zis ca sa imi incep viata sexuala cu elsadsi nu stiu ce sa fac?crying:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi atunci cand simti tu nevoia de a face lucru asta si partenera este de acord cu tine sa face-ti acest pas pentru uni important pentru altii neinportant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.am 16 ani jum...st mai dezvolatata asa am sani mari si forme.j a aparut in viata mea un barbat insurat are 18 ani dar este genu d bani gata.j se tine de mine sa fie ca mine.dar adev este ca sh mie imi place de el.si sunt virgina mi-a propus s ma kuklk ca el ca nu o sa se intample nimic ca o sa ma iubeasca si nu o sa ma paraseask nikiodata.mai este ca sotia lui doar ca ii leaga un kopil.sh khair nu stiu csf:sad.eu nu vr pentru ca sunt virgina dar el mi-a zis ca o relatie fara sex nu merge.un sfat v-a rog multumesc:*

| Jeonghyeo a răspuns:

La 2 ani de la terminarea UPB.

| anonim_6002 a răspuns:

Eu zic ca pe la 18

| MisuHaarp a răspuns:

Fratilor,eu mi-am inceput viata sexuala la 14 ani,si sincer nu am avut nimic de regretat,totul e sa o faci protejat, daca aveti intrebari dati-mi un mesaj, o sa va raspund.

| 97eu97 a răspuns:

Eu am 13 ani si am un prieten ce are si el 13 ani sia inceput viata sexuala a avut relati intime cu alte fete si ma tot intreba si pe mine daca vreau sa fac cu el...eu i-am zis ca poate dar mi-e frica sa nu afle mama stiti voi cum sunt parinti

| AnDrEeA_8413 a răspuns:

La ce varsta vrei.dar asta nu inseamna ca la 12laughing

| monik a răspuns:

Sincer nu conteaza la ce varsta iti incepi viata sexuala...important e sa o faci atunci cand esti tu pregatit si fizic si moral...bine acum sa nu exageram asta nu inseamna ca de la 12 gata...sa o faci numai asa de curiozitate...nu-s cum gandesc altii dar personal cred ca trebuie sa fi informat...sa stii ca sunt si riscuri...depinde de fiecare acum...sa fim seriosi ce poate stii o fata sau un baiat la 12 ani... ei nici macar nu realizeaza ce fac...sunt de acord cu tine roportal e mult prea devreme. Ei vor sa se maturizeze mult prea repede de asta renunta la alte chestii... dar urmarile vor fi pe masura faptelor

| linu a răspuns:

Parerea mea e ca viata sexuala ar trebui sa o incepi abia dupa ce te maturizezi pentru a putea gandi logic si pentru a te simti capabil sa-ti asumi anumite riscuri.Chestia asta nu inseamna numai placere, ci mult mai mult.Sincer nu stiu cum poate da un sfat o persoana de 12 ani la una de 18 ani... mi se par cumplite lucrurile astea. Daca vrei intr-adevar sa te informezi cred ca ar trebui sa mergi la un specialist... zic asta pentru linistea oricarei persoane, care e cea mai importanta

| Clauditza_4112 a răspuns:

Ma numesc Claudia si am 14 ani.Vreau sa va intreb si eu ceva:-s.Un baiat de varsta mea(14 ani)mi-a spus ca daca as avea o relatie intima cu el ar tine relatia mai lunga si mie mi-a fost rusine sa ii rasp si i-am zis ca vreau sa imi incep viata sexuala la 16-17 ani,dar de fiecare data ma gandesc la ziua in care mi-a zis ca sa imi incep viata sexuala cu elsadsi nu stiu ce sa fac?crying:-s

| carla_4347 a răspuns:

19 ani e cel mai bine

| diana_7178 a răspuns:

Fa-o cand simti j nu te lua dupa x si y

| ioana_8334 a răspuns:

Pai nu stiu sincer! Si eu am 16 ani si mi s-a propus de catre partener aceasta chestie, nici eu nu stiu ce sa fac straight face

Alte răspunsuri