| RoxyRoxana200 a întrebat:

1.Ce cantitate de bioxid de carbon se gaseste in 39, 6dixod de carbon?
2.Ce masa de clor se gaseste in 1170 g clorura de sodiu
3.calculati masa dioxid de calciu care contine aceeasi cantitate de calciu ca si 296 g hidroxid de calciu
4.calculati masa de azit cuprinsa intre 1, 7amoniac
Urgent! Rezolvare...

4 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Ti se pare ca TPU este un site de rezolvat teme?

| Staif a răspuns:

Tema, tema, tema!

| GoldenZenith a răspuns:

Urgent! Citește regulamentul! Aici nu se fac teme. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Conform regulilor forumului TPU, nu ni se permite sa-ti facem temele scolare, asta fiind sigura ta responsabilitate de elev, de care noi nu avem voie sa te privam.
In acest caz, iti dorim sa ai o zi linistita si spornica la teme!