| Alinutaaaaaaaaaa a întrebat:

Am nevoie urgent de o carte de dragoste care sa aiba si dezamagiri, vreau o carte profunda pentru adolescenti, foarte detaliata cu saruturi si sentimente. funda pentru cel care-mi da si un mic rezumat

4 răspunsuri:
| K4sZz a răspuns:

"Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi" mi se pare cea mai potrivita carte happy este foarte interesanta. Spor la citit happy

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

,,Iubire si prejudecata''; e faina cartea ")

| Eliene a răspuns:

Eu iti recomand ''Invitatia la vals'', scrisa de Mihail Drumes.
Vrei si rezumat? Nu mai bine descoperi singura comoara asta de sentimente tulburatoare, care-ti inunda intreg corpul si care te face sa te gandesti mereu la ea?
Te anunt ca e profunda, foarte, in unele parti chiar filosofica. E o capodopera.
Dar totusi, ca sa ai o vaga idee despre ce e vorba: incepe frumos, continua trist, devine tragica si apoi mai e finalul, pe care prefer sa-l descoperi singura.
Am citit-o acum un an si inca tin minte toate detaliile ei. E captivanta. E cartea mea preferata.

| Dilaa98 a răspuns:

La Medeleni de Ionel Teodoreanu love struck. Te va încânta delicateţea cu care sunt descrise personajele şi fiorii cei dintâi ai iubirii! :*