| Szabad_Naomi_1998 a întrebat:

BUNA ☺
stie cineva unde pot gasi si eu rezumat la Minunea de R.J Palacio pr parti?

1 răspuns:
| CryBaby156 a răspuns:

In acest roman se spune ca autorul porneste de la ideea,, nu judeca dupa aparente"si povesteste cu sensibilitate si umor viata unui baietel pe nume August Puliman de 10 ani. Acest baietel s-a nascut cu o teribila diformare faciala.Pentru proetejarea vorbelo si privirilor rautacioase ale oamenilor parintii il educa acasa, dar intr-o zi parinri hotarasc pentru a-i face o viata buna băiețelui il duce la o scoala normala. Acolo el isi face un prieten pe nume Jack care se intelegeau de minune nu era deranjat de problema luo Augustin. Dupa aceea tot asa se imprieteneste cu o fata pe nume Summer.Ea il considera pe Auggy ceilalți copii se comportau urat cu Augustin il porecleau monstrul. Intr-o zi eu merg intr-o excursie si vine prima incaierare cu copii din clasa a 7 a. Dupa acest urat incident el ajunge sa fie normal cu ochi si sa se înțeleagă cu totii copii

Am incercat sa-l fac cat mai scurt