| EsteraXd a întrebat:

am mare, mare nevoie de ajutorul vostru.
Este vorba de niste intrebari legate de cartea Educatie Sentimentala de Gustave Flaubert.
Intrebarile sunt:
1. Ce alte opere a mai scris autorul?
2.Care este genul literar?
3.Care este specia literara?
Mai am nevoie si de cateva idei principale si niste caracterizari ale personajului principal.

2 răspunsuri:
| grasuN a răspuns:

Iti raspund la prima intrebare chiar daca era mult mai simplu sa cauti singura.a mai scris Doamna Bovary, cea mai cunoscuta opera a sa, Bouvard si Pecuchet
2. Epic
3.Romanul

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Estera!
1. Gustave Flaubert a mai scris "Madame Bovary''/"Doamna Bovary'', "Salammbo'', "Ispitirea Sfantului Anton''
2. Genul literar este epic.
3. Specia literara este roman.
Succes!