| Marymary05 a întrebat:

Cand aveam vreo 3-4 ani stiu ca erau ceva desene-animate pe minimax care s-au facut dupa o carte. Nu mai stiu cum se numeau stiu ca erau cu un baiat care traia la o ferma si avea un gascan alb care isi doarea sa zboare cu gastele salbatice. si pana la urma a reusit si s-a alaturat unui stol de gaste salbatice. iar in timp ce zbura baiatul statea pe el. Imi este dor de acele vremuri sad

Răspuns Câştigător
| emblem23 a răspuns:

Nils Holgersson este un baietel de 14 ani care pleaca de acasa într-o calatorie neobisnuita, în spatele gâscanului sau Martin.
Uite aici primul episod dublat in limba romana, restul te ocupi tu...:D, Funda?

http://www.trilulilu.ro/video-animatie/nils-holgersson-episodul-1-romana

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Momentele în care credeai că orice vis se îndeplinește și că binele mereu va triumfa?
„Copiii descoperă totul în nimic. Oamenii nu găsesc nimic în toate." — Giacomo Leopardi
Ei... mereu am să fiu o copilă chiar dacă am să-mi schimb percepția în timp.