| luce20022 a întrebat:

Care carte de la editura,, Adevarul" vi sa parut cea mai buna? Funda pentru un raspuns argumentat happy

2 răspunsuri:
| OneGirl15 a răspuns:

Daca esti pasionat de romane istorice sau legate de viata/nasterea lui Iisus, iti recomand,, Ben Hur" de Lew Wallace. Ceva mister:,, Omul invizibil" de Herbert George Wells.

| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand "La rascruce de vanturi''(Emily Bronte) pentru ca m-a fermecat de la prima lectura, pentru ca este o poveste tulburatoare si pasionanta de iubire, pe care o citesc de fiecare data cu sufletul la gura si "Numele trandafirului''(Umberto Eco), pentru stilul exceptional in care e scrisa, pentru suspansul intretinut pe tot parcursul lecturii, pana in ultima pagina a cartii, pentru ca acest thriller medieval mi-a pus mintea si rabdarea la incercare cum nicio alta carte nu o mai facuse pana atunci si pentru ca finalul a fost neasteptat, imprevizibil.