| ilyastroev a întrebat:

Care e mai greu roman de studiat - Morometii sau Enigma Otiliei?

3 răspunsuri:
| iasminaa17 a răspuns:

Mie mi se pare Enigma Otiliei decat Morometii
Morometii ii mult mai usor

| TOP10Litera a răspuns:

Dacă îţi place lectura niciunul, însă "Enigma Otiliei" are o intrigă mai greu de înţele!

| AFR81 a răspuns:

Chiar daca eram, pe vremea aia, certat cu cartile, "Morometii" mi s-a parut un roman superb, unul pe care l-am citit rapid si cu foarte mult drag. Nu mai zic ca, dupa aceea, sa fac o demonstratie sau sa caracterizez un personaj a fost o formalitate. La "Enigma Otiliei" e cam aceeasi poveste, insa pot spune nu am intamplat aceeasi placere lecturand-o. Trebuie mentionat, totusi, ca ambele opere sunt foarte accesibile.