| malina0979 a întrebat:

Care sunt avantajele unei carti electronice?

6 răspunsuri:
| DariaMarius a răspuns:

Atat ca nu te mai chinui tu sa dai pagina happy
da nu ti-o recomand daca iti place sa citesti fiindca afecteaza foarte mult vederea. sa citesti cam 3 ore continue din aceacarte electronica e ca si cum ai sta trei zile in fata calculatorului. fiindca tu iti obosesti ochii in fata unor radiatii foarte puternice. iar cartea cu foi, cea clasica nu contine nicio radiatie sau imagine 3D sau acele lumini puternice...cum hotarasti tu draga :*

| Lawsford a răspuns:

Pai este portabila, insa fragila, poti lua cartile direct de pe internet fara sa platesti mult, insa vederea iti va fi grav afectata, in plus cum am mai spus este foarte fragila (ei nici chiar asa), dar atunci cand dai cu o carte de la etajul 3 nu se spargelaughing.
Mai bine cumpara cartea, ca pe vremurihappy.

| Unffox a răspuns:

Nu sunt.

| pwp a răspuns:

Defineste carte electronica

| TheAce a răspuns:

Mult mai la indemana, portabila, mult mai usor de citit pentru cei care sunt obisnuiti sa petreaca timpul pe laptop sau pe tableta. E de asemenea o varianta mai ieftina, cartiile din formatul ebook fiind mult mai ieftine. Tine insa de gustul fiecaruia.

| Kryss13 a răspuns:

Nu este foarte deosebita de cartea obisnuita. cartea electronica este mai la indemana.dar cartea obisnuita este alegerea perfecta!happy