| parfum11 a întrebat:

Ce carte imi recomandati intre "Ultima noapte." de Camil Petrescu si "Padurea spanzuratilor" de Liviu Rebreanu?

12 răspunsuri:
| Mirela454 a răspuns:

Dupa mine "Padurea spanzuratilor" de Liviu Rebreanu este mai frumoasa, dar depinde de tine ce iti place mai mult.

Sper ca te-am ajutat

| neymar94 a răspuns:

Eu as zice, Ultima noapte de dragoste..pt ca am dat Bac/ul anul acesta si mi s/a parut interesanta si usor de tinut minte...iubire..paralela intre trecut si prezent...etc,sper sa te fi ajutat! Spor la citit!

| Biiiiancaa a răspuns:

Eu ti.as recomanda "padurea spanzuratilor"
pentru ca e mai palpitanta!

| BiuL a răspuns:

Prima clar.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu sunt printre preferatele mele, dar sunt niste carti bune. Daca ai timp, ti-as recomanda sa le citesti pe amandoua. Poti incepe cu "Ultima noapte."

| MisFit20 a răspuns:

Ultima noapte, e o alegere buna, iti va folosi si la bac, si e o frumoasa poveste de dragoste dar trista.

| oHarryo a răspuns:

Padurea spanzuratilor.

| Ruxy5 a răspuns:

Parerea mea este ULTIMA NOAPTE, dar ceea ce conteaza e parerea ta.

| Kryss13 a răspuns:

A doua varianta...

| Holocaust a răspuns:

Padurea Spanzuratilor.

| Wøodenpints a răspuns:

"Ultima noapte..." este groaznic de plictisitoare. Cel puțin mie așa mi s-a părut.

| thalyslly a răspuns:

Padurea spanzuratiilor, parerea mea