| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de cărțile care ne promit schimbarea vieții în bine și îmbunătățirea vieții gen seria The Secret(de Rhonda Byrne?

1 răspuns:
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Esenta acestor secrete au la baza credinta combinata cu stiinta, ceea ce noi oricum folosim atunci cand avem contact cu viata, cu lucrurile dorite, cu oamenii cu TPU, spre exemplu in momentul in care platesti atentie faptelor/lucrurilor in general in acel moment vibratile noastre, mintea noastra cumpara o experienta. imagineaza-ti ca desi noi suntem fiinte libere depindem totusi de anumite aspecte cum ar fi stiinta si credinta, ce ne ofera una si ce ne ofera alta? pai cu stiinta am evoluat material spre exemplu avem copaci artificiali, tv hd si internet. cu credinta am evoluat spiritual spre exemplu si asta poate fi un dur ex. ucidem animale pentru a le manca crezand ca asta ne tine in viata, de fapt noi nu avem nevoie sa mancam la KFC scuze pentru reclama o cutie cu 15 aripioare de pui adica practic trei gaini, mai mici asa. sau 4 mari, dar societatea ne-a invatat sa facem asa ca asa e bine ca asa fac toti si asa evoluam si sunt de acord fiecare face ce vrea oricum. daca stii sa combini astea toate in favoarea ta cu siguranta nu te vei imbogatii peste noapte decat daca ai jucat la lotto 6/49 numerele castigatoare si validezi biletu dar iti poate schimba perspectiva in viata atata timp cat pastrezi contactul cu acel nivel de cunoastere daca zi de zi practici si tii cont de sfaturile oferite in carti, e ca si cum ai avea anturaj zilnic cu oamenii rai ajungi intr-un final sa fii si tu om rau sau sa te indrepti catre acele sfere sau ai anturaj cu oameni frumosi si ajungi si tu sa fii un om al oamenilor frumosi.