| NAdrian a întrebat:

Ce parere aveti despre scriitura lui Charles Dickens?

Răspuns Câştigător
| Zatharra a răspuns:

Nu e scriitorul meu preferat, dar abordează teme interesante, realiste și asta pentru mine e un plus.
Am citit doar Marile speranțe și Poveste de Crăciun. Cea din urmă mi-a plăcut mai tare datorită personajului principal, bine conturat.
Urmează pe lista mea Documentele postume ale clubului Pickwick. După descriere sigur o să-mi placă.

1 răspuns:
| Cameliapantiru a răspuns:

E unul dintre scriitorii mei preferati.
Cel mai mult, dintre romanele sale, mi-a placut "Marile sperante'', un tulburator roman, pe cat de sumbru, pe atat de atractiv.