| anonim_4396 a întrebat:

Cine e fan Agatha Christie? Care sunt cartile preferate?

6 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Ucigasul ABC si Conacul dintre dealuri mi-au placut pana acum cel mai mult. Nu i-am citit toate cartile, dar intentionez. Care sunt preferatele tale?

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Mie imi plac cartile ei, nu stii niciodata care este omul rau de la inceput, asta e farmecul la cartile sale, dar din pacate nu le-am citit pe toate inca, dar mi-a placut "martorul mut", "cusca de soareci" si crima in mesopotamia".

| Iustip a răspuns:

Eu sunt fan Agatha Chrisie si iti recomand sa citesti absolut toate cartile ei.Sunt absolut superbe!winking

| Cameliapantiru a răspuns:

Sunt fan Agatha Christie si am citit in perioada liceului toate cartile ei. Preferatele mele au fost "Zece negri mititei'', "Conacul dintre dealuri'', "O supradoza de moarte'', "Misterul crimei fara cadavru'' si "Cadavrul din biblioteca''. Iti recomand sa citesti si tu cat de multe romane Agatha Christie reusesti, ideal ar fi chiar pe toate. Merita, daca iubesti romanul politest. Lectura placuta si o seara faina iti urez!

| MyloveisJamaica a răspuns:

Sunt un mare fan al agathei christei! romanele mele preferate au fost si vor : conacul dintre dealuri, crima din orient express, 10 negri mititei, 13 probleme. Stiai ca Agatha Christie a fost dislexica si nu a putut sa scrie pana la varsta de 12 ani? happy funda?

| Doub a răspuns:

Euuu.
Pai "10 negri mititei" si "Pisica printre porumbei".