| Andreutiiii a întrebat:

Cine este cel mai destept om de pe lumea întreagă în afară de Einstein?

10 răspunsuri:
| Cloe12 a răspuns:

Nu există cel mai deștept om fiecare e deștept în felul lui

| Uvox a răspuns:

Unde ai citi sau auzit tu ca Einstein a fost cel mai deștept din lume?

| Uvox a răspuns:

Si daca tot ai pus intrebarea la literatura... evident ca Gabriel García Marquez. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până nu demult am crezut că sunt eu.
De când sunt pe TPU am renunțat la idee.
Sunt aici cam 1, 3 milioane așa zice statistica, mai deșepți decât mine, eu sunt cam adormit, ca în imnul de stat.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Daca ar trebui sa votez, as spune Albert Einstein.Pe de alta parte IQ-ul lui se presupune ca era 160, in timp ce Sharon Stone il are 154 iar recent un baietel de 6 ani a fost depistat cu un IQ de 176, deocamdata nu elaboreaza teorii complicate, doar recita numele presedintilor americani in ordinea in care au servit la Casa Alba si alte minuni de genul asta. Dupa cum vezi, poti avea un IQ mare si contributia ta la bunastarea omenirii sa fie doar Basic Instinct...

| Swetlly122 a răspuns:

Putem sa fim noi cei mai deștepți că tot prosti murim happy Și când te duci in lumea de dincolo, îți trebuie doar sufletul nu teoriile și alte minunății din capul tau

| Simpatic a răspuns:

Nu exista un top pentru ca multi sunt destepti in istoria omenirii si fiecare geniu a adus ceva sau a lasat ceva in urma sa.
Pentru mine exista unul singur ca fiind cel mai cel dar evident subiectiv : TESLA

| Plato a răspuns:

Nu poti spune cine e "cel mai".
Dar, pentru mine, din lista nu pot lipsi Platon, Kant, Tesla, Descartes, Pascal, DaVinci, Socrate. Sunt mai multe tipuri de inteligenta, mai multe domenii in care se poate manifesta.
Uite, D.C. Dulcan e un geniu, incontestabil. Ai putea spune ca e cel mai inteligent roman. Dar asta l-ar pune pe Andrei Pleșu pe cel putin 2, ceea ce e gresit. Deci nu ai cum sa decizi, dar nu avem niciun motiv sa o facem. Nu e o competitie, ne putem bucura de toti.

| sabin89 a răspuns:

Napoleon I

| Mayar a răspuns:

DEPINDE! Depinde din ce punct de vedere. Depinde din ce perioada, depinde din ce domeniu.