| comsacodrut a întrebat:

Cum este vrajitorul din oz,David copperfield,copii capitanului grant, vanatori de fantome vol.3?

Răspuns Câştigător
| サクラ a răspuns:

Copii capitanului Grant este o carte superba, a fost preferata mea pana am descoperit Mizerabilii si Pe aripile vantului.Este o carte plina de actiune si aventura, iti va placea mai ales daca te fascineaza calatoriile pe mare.
David Copperfield nu mi-a placut si l-am lasat dupa primul volum.
Cat despre vrajitorul din Oz este o carte plina de magie si-ti va placea daca esti in clasele primare.

2 răspunsuri:
| RMG a răspuns:

Copii capitanului grant este superba plina de actiune, putin romantism, dar aventura e peste tot am citit-o prin clasa a 3a, e lunga in jur de 600 de pagini dar merita, te va tine in suspans mereu, bafta la citit!

| Ralu20 a răspuns:

David Copperfield este una dintre cartile mele preferate. Este o carte plina de sensibilitate si se adreseaza in general iubitorilor de drama.