| Dia1029 a întrebat:

Dați-mi vă rog un fragment din "Domnul Trandafir"! Daca se poate sa fie unul scurt.
Adică vreau să spun daca puteți cauta pe un site un fragment si sa-l copiati in raspuns
Multumesc anticipat!
P.S

Răspuns Câştigător
| Lorena1787 a răspuns:

Azi, dupa ce am vazut iar manastirea Neamţului, „vechea Manastire Alba cu trecut aşa de neguros şi de bogat „, şi dupa ce am vazut Cetatea, „cuibul aprigilor razboinici de odinioara", m-am suit de la un han, care rasufla aburi de mancari felurite, într-o birja mare cat o corabie, la care erau înhamaţi patru cai cu coastele destul de aratoase.