| amysavca a întrebat:

FundahappyVa rog mult sa ma ajutati. Miine am un Tvc si am nevoie de o sceneta matematica in care fractiile, numerele zecimale si tot felul de termeni matematici
care se cearta si cineva vine ii impaca si ceve de genu'. Sceneta trebuie sa fie interesanta.Cine ma poate ajuta va rog mult.
Multumesc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti clasa a 7-ea sau a 8-a atunci iata o idee : in functia invers proportionala f(x)=2/x, x s-a saturat sa stea sub doi si a vorbit cu litera a sa-l schimbe pe citeva zile dar doiul a fost impotriva si la invitat pe 4 si asa toate variabilele din hiperbola graficului functiei au inceput o cearta.