| yRossellay a întrebat:

Hei, mi-am comandat niste carti online si in urmatoarele zile le voi primi. Intrebarea mea este urmatoarea : cu care ar trebui sa incep? Care vi se pare mai interesanta dintre urmatoarele:
1. Pe aripile vantului de Margaret Mitchel
2. Anna Karenina de Lev Tolstoi
3. Contele de Monte Cristo de Al. Dumas
4. Lorelei de Ionel Teodoreanu
5. Rosu si Negru de Stendhal
sau 6. La rascruce de vanturi de Emily Bronte?
In ce ordine sa le citesc?

4 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Poti sa incepi cu care vrei tu, toate sunt la fel de bune.
Eu as incepe cu 3, continuand cu 5
sau cu 6 apoi 4, apoi 1...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să o iei ușor, asta dacă nu vrei să devorezi cărțile cele mai bune.

| natty1235 a răspuns:

Poti sa incepi cu Contele de Monte Cristo apoi sa continui cu Anna Karenina urmand pe Aripile Vantului apoi Lorelei continund cu rosu si negru iar apoi sa termini cu La rascruce de vanturi ( eu doar ti-am dat o sugestie toate sunt foarte frumoase sper sa iti placa! )

| almirock a răspuns:

Eu aş începe cu Lorelei.