| Ionutz_Leonard_1995 a întrebat:

Hey,salut.Ce carti imi recomandati pentru copii de 12 ani?

6 răspunsuri:
| Florin1321 a răspuns:

Iti recomand jurnalul unui pusti(sunt mai multe volume), Colt alb, Unde fugim de acasa?, jules verne sunt intresante, si altele caut si tu pe Elefant.ro sunt carti de copii.

| MilkyWAY3027 a răspuns:

1) Aventurile lui Huckleberry Finn de Mark Twain
2) Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain
3) Colt Alb de Jack London
4) Minunata calatorie a lui Nils Holgersson de Selma Lagerlof
5) Oliver Twist de Charles Dickens
6) Print si cersetor de Mark Twain

| mamasiita a răspuns:

Eu am tot 12. Mi.au placut foarte mult cartile cu harry potter, pescarusul johnatan livingston, cititorul din pestera, baiatul miliardar, cartile cu emil ale lui eric kastner ( cred ca asa se scrie laughing ), tabara, fabrica de talente ( de alex williams), minunea (r.j.palacio), black beauty, viata mea pe net ( care nu este pentru 12 ani, dar am citit.o laughing ), cuore, inima de copil, supa de pui pentru suflet (ti.o recomand ) .....nu imi mai vin acum in minte ....etc! laughing
Sper ca te.am ajutat! happy

| iCappy a răspuns:

Colectia de carti de la worldstone alea is super tari si putin horror. is vreo 7-8 carti absolut grozave.
Funda?

| Seepty a răspuns:

Harry Potter, Colt Alb, 20.000 de Leghie sub Mari

| Prezidentul a răspuns:

Jules Verne, toate.