| Ionicka a întrebat:

voi ce ziceti, merita citite cartile Aventurile lui Sherlock Holmes de Arthur Conan Doyle si Dracula de Bram Stocker? Da-ti-mi si niste pareri despre ele. :*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit mai demult Coama leului- de Arthur Conan Doyle si cartea este impresionanta(ador romanele politiste, pline de mister)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Coama_leului

| daniela281 a răspuns:

Nu am citit Dracula, dar despre aventurile lui Sherlock Holmes pot sa-ti spun ca merita citite. Au o logica aparte povestirile din aceasta carte. In plus, fiecare capitol este o alta povestire, deci poti sa citesti capitolul 7 apoi 1. O carte care te va invata sa fii mai atent la detalii.