| anonim_4396 a întrebat:

La ce materii se dă bacul (profil uman) și la română ce opere trebuie învățate?

Răspuns Câştigător
| oceanoflove a răspuns:

Ai 3 probe: romana, istorie și o materie la alegere (geografie/economie/sociologie/logica/psihologie/filozofie ). Si mai ai 3 competente: romana orală, competente digitale (la calculator) si competenta intr-o limba străină.
Dacă te interesează calendarul de bac ai aici detalii: https://www.edu.ro/calendarul-examenului-național-de-bacalaureat-2019

1 răspuns:
| oceanoflove a răspuns:

Și ai o lista destul de lunga de opere. Încă nu ești în clasa a xii-a? La început de an profesorul trebuie să vă dea lista de opere.