| LaviniaLavinitutza a întrebat:

Merită să citesc a doua parte din trilogia Lord of the Rings dacă nu am citit si prima parte? Au legătură intre ele?

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Ai înţelege şi mai bine dacă ai citi Hobbitul înainte, dar na. Evident că au legătură între ele, de aia poartă numele de "trilogie". Poţi să citeşti şi aşa, dar dacă nici măcar nu ai văzut filmele o să-ţi fie greu să înţelegi.

2 răspunsuri:
| JustinDaniel a răspuns:

Da, trebuie si prima.
Daca nu citesti nu intelegi povestea. Funda?

| LaviniaLavinitutza explică:

@unleashedpsycho am citit Hobbit deja smug si am văzut si toate filmele de la Hobbit si Lord of the Rings. Doar ca si la Hobbit, nu seamănă prea mult cartea cu filmul. Așa că mă gândeam ca si cărțile or avea alte povesti si alte întâmplări. Dar zic ca mi-am găsit la reducere mare a doua carte si am cumpărat-o si mă tentează sa o citesc. Dar cred ca dacă ziceți voi am sa fac cumva rost de prima. Mulțumesc kiss