| ღAnonimღ a întrebat:

Presupun ca toata lumea a auzit de regele Arthur si cavalerii mesei rotundei, de Camelot, de vrajitorul Merlin,de excalibur, etc. Voiam sa va intreb ce carti despre aceasta legenda mi-ati recomanda? Care sunt cele mai interesante, care sa cuprinda si lucrurile ce tin de S.F. cum ar fi magia? Interesant mi s-a parut firul narativ din serialul "Merlin", din 2008-2012, poate ceva asemanator? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Legat de regele arthur, nu stiu carti.Dar cu magie, pot sa iti recomand harry potter.

| Cameliapantiru a răspuns:

"Un yankeu la curtea Regelui Arthur''-Mark Twain