| BerthHrod a întrebat:

Ce se poate intampla daca scriu o carte in care folosesc numele real a unei persoane pentru un personaj, unde voi detalia multe momente intime din viata acestuia. Stiu sigur ca probabil va deranja, care sunt riscurile, am voie sa fiolosesc tot numele, o parte, adica vreau sa fiu sigur ca se va sti despre cine este vorba in carte, nu sa folosesc nume fictiv.

2 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Mai bine renunță. Nu te băga în intimitatea oamenilor. Gestul poate avea urmări foarte grave.

| lera21022006 a răspuns:

Mai bine nu scrie despre el