| Anka1234567890 a întrebat:

Salut cine ma ajuta sa fac un rebus pe verticala sa primesc cuvintul (cunostintelor)

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce înseamnă un „rebus"?

| corolav a răspuns:

Ceea ce foarte probabil că vrei tu se numește „aritmogrif" nu „rebus".

| MgdDroopy a răspuns:

Cred ca se refera la acrostih. Sa ii iasa un cuvant pe verticala din primele litere ale cuvintelor
Aritmogriful este inlocuirea cifrelor cu litere.
Iar rebusul este gasirea solutiei prin interpretarea unor imagini sau simboluri (litere, etc)
Sau poate se refera la cuvinte incrucisate, iar pe verticala 1 sa iasa cuvantul CUNOSTINTELOR.

Hmmmm
Trebuie sa te expimi mai bine. Nu intelegem ceea ce vrei sa faci.
Pana cand afli ce vrei, incearca sa te joci pe siteul de mai jos. Poate chiar asta iti doresti. Sa creezi cuvinte incrucisate. Sunt multe siteiri cu asa ceva. Cauta pe google
http://www.didactic.ro/......de-folosit

| MgdDroopy a răspuns:

Sau puteti crea aici cuvinte incrucisate (nu rebus)
http://www.toolsforeducators.com/crossword/crosswordmaker.php?p=&to=1