| JustOneDay a întrebat:

Cine știe câteva poezii cu un impact emoțional puternic de tipul poeziei "Noi vrem pamant"? Multumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Plugarii (O. Goga), O scrisoare de la Muselim Selo (G. Coșbuc), La icoană (Alexandru Vlahuţă), Moartea lui Fluger (G. Coșbuc), Clăcaşii, Dăscăliţa, Lăutarul, În țintirim, Rugăciune (O. Goga), Repetabila povară (Adrian Păunescu), Telefon peste moarte (A. Păunescu), Aci sosi pe vremuri (Ion Pillat) etc.

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cam tot ce a scris Cosbuc happy