| Vraciu2016 a întrebat:

Știți cumva unde pot să citesc povești de frații Grimm? Dar am auzit că sunt variante horror ale poveștilor și aș vrea să le citesc pe alea dacă de poate. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Mrary a răspuns:

Eu una nu am auzit de "variante horror" si nici nu cred ca exista

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu exista variante horror ale acestor povesti frumoase si celebre.
Cauta cartile in librarii. Cred ca le-am vazut in aceste zile si la ofertele de Craciun din hipermarket-uri.

| Horus35 a răspuns:

Https://youtu.be/VdticTcSWV4
https://youtu.be/81I6DjjDOLo
Sunt niște videoclipuri care prezintă alte variante ale poveștilor. Cred ca e aproape cum ai fi vrut.