| Gabriel_Gabriel_1993 a întrebat:

cine imi zice si mie care sunt speciile literare care ar trebui repetate pentru maine la simulare va rog scieti repede daca se poate

Răspuns Câştigător
| 1Me9 a răspuns:

Doina, pastelul, liric, epic, dramatic, fabula, basmul, nuvela, schita, romanul (romanul, nuvela intra la genul epic, daca nu stiai, stii acum), etc etc, trebuie sa stii ca iti da toate speciile literare pe care le-ai facut pana in clasa 8 semestrul 2.

3 răspunsuri:
| Arhix a răspuns:

Liric, doina, pastelul, epic, fabula, basmul, caracterizarea unui personal, argumentare titlu, mesajul operei lirice/epice

| Ionescu_Andrei_1999 a răspuns:

Basmul,doina,pastelul,liric,epic,fabula,caracterizarea unui personaj, mesajul operei
In special cred ca doina, basmul sau fabula o sa va pica
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crezi ca e cam tarziu sa te gandesti la asta?