| Nycku1999 a întrebat:

Puteti sa imi dati cateva nume de romane si nuvele romanesti. Nu foarte lungi. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Crisboss1234 a răspuns:

Nuvele: Domnișoara Christina • Secretul doctorului Honigberger • Un om mare • Douăsprezece mii de capete de vite • Fata căpitanului • O fotografie veche de 14 ani • Podul • Adio! • Pe strada Mântuleasa • La țigănci • Tinerețe fără tinerețe
Romane:Maitreyi • Întoarcerea din rai • Huliganii • Nuntă în cer • Romanul adolescentului miop • Noaptea de Sânziene • Bătrânul și birocratul

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://cristina.isteaching.com/lecturi/
gasesti aici

| corolav a răspuns:

Caută volumul „Miresele", de Eugen Barbu.E un volum de nuvele.
„Groapa " de Eugen Barbu
Cărțile lui Mihail Drumeș (vezi Google), Cella Serghi (vezi Google), Panait Istrati, Rodica Ojog Brașoveanu.