| lovegirl15 a întrebat:

Seria Divergent sau The Hunger Games(Jocurile Foamei)?
Voua care v-a placut mai mult?
Argumentati-va parerea!

3 răspunsuri:
| Ana227 a răspuns:

Mie mi-a placut mai mult divergent deoarece a fost ls fel de incitant atat primul film cat si al doilea dar la jocurile foamei al doilea film mi s-a parut un pic balbait (nu ca nu mi-ar place si jocurile foamei abia astept sa reapara urmatoarea parte)iar la divergent mi-a placut mult povestea... asta este parerea mea

| KatPaw a răspuns:

Clar Jocurile Foamei. Actiunea a fost mult mai complexa (plot twist-ul din Mockingjay... omg) si societatea infatisata era mai tulburatoare (si ironic atat de asemanatoare celei reale). In plus sunt scrise mai matur.
Si divergent e o serie buna, mai ales prima carte. A doua a fost ok, a treia nu mi-a placut sad Si desi nu il vor intrece niciodata pe Cinna, imi plac personajele secundare, mai ales Uriah

| SpringRiver123 a răspuns:

Ambele sunt super. In Jocurile Foamei actiunea e mult mai complexa, dar personajul principal e destul de enervant. Divergent tot e bun. Chiar daca Allegient se termina destul de trist, tot astept sa citesc si cartea urmatoare Four.