| AvalohAlyn a întrebat:

Spune-mi o carte careia ii dai nota 10 din tot sufletul si o carte caruia ii dai 3 cu indulgenta.happy

Daca poti.big grin

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

Depinde de domeniu, mie de exemplu imi plac cartile de dezvoltare personala, o carte pe care ti-o recomand din suflet, adica ii dau nota 10 este "Puterea magica a gandului - David J. Schwartz", iar o carte care mi s-a parut foarte plictisitoare este "Titanic Vals - Tudor Musatescu". Am citit-o in urma cu 5-6 ani, am citit-o din obligatie, a fost foarte plictisitoare.

7 răspunsuri:
| Radu_Robert_Agapios_1994 a răspuns:

Calatorie spre centrul pamantului 10
Bomba3

| R0R0 a răspuns:

Colectia Floris - 10 din tot sufletul meu
Nota 3 nu am cui sa o acord.Pentru ca citesc doar ce imi place

| J0B0MAT a răspuns:

Alchimistul- 10

Ion- -3

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

10 din tot sufletul?
Dracula de Bram Stoker, Adam si Eva de Liviu Rebreanu, Biblia...
Shining, Christine, Salem's Lot de Stephen King, Citadela, Daca-s fi o musca *cred ca asa ii zice, e traducere din engleza*, seria Deltora Quest de Emily Roda, Winnetou

Toate cartile de Sven Hassel.
Toate cele de mai sus au 10 de la mine.

3 cu indulgenta?
Nu cred ca am ceva de genul. De obicei nu citesc mai mult de 3 pagini daca nu-mi place cartea respectiva.

Succes!

| milkie a răspuns:

Ii dau 10 Miniaturistei.
Sunt prea blanda sa ii dau vreunei carti 3.

| Allexa19 a răspuns:

Nota 10 - Seria Instrumente mortale
Divergent
Oscar și tanti Roz
Nota 3 nu dau niciunei cărți pentru că fiecare carte are ceva aparte

| biadia a răspuns:

Nota 10: Hosseini Khaled cu cele 3 romane: Vanatorii de zmeie, Splendida cetate a celor 1000 de sori, Si muntii au ecou
Nota 3 nu merita nicio carte