| iwanttodestroytheworld a întrebat:

Stie cineva cum s-a intalnit Sherlock Holmes cu doctorul Watson?

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Holmes avea probleme financiare şi s-a văzut nevoit să-şi împartă chiria apartamentului cu cineva.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La o shaormalaughing hai cu funda ca morlaughing ă de ă poftălaughing

| iwanttodestroytheworld explică:

Ti-as da funda dar nu prea m-ai ajutat. Scuze. happy

| ANDA135 a răspuns:

Împușcat în serie co-producție polonez-britanic de povestiri scurte, bazate pe teme de Sir Arthur Conan Doyle - "tată" din lume cel mai faimos detectiv: Sherlock Holmes. Fiecare episod este o entitate separată, dezvăluind o altă infracțiune ghicitoare care rezolva rapid și sigur Sherlock Holmes. Au reputația unui detectiv excelent Sherlock Holmes este un apartament in casa de pe Baker Street. El ar dori să ia un coleg de cameră. Când iarna 1881. Dr. John Watson se întoarce din războiul din Afganistan și este în căutarea pentru un apartament din Londra, un prieten la sfătuit să Holmes a profitat de oferta. Atât bărbații, cât a devenit rapid prieteni și de la Watson însoțite Holmes în lucrarea sa remarcabilă, admirând capacitatea sa de a deducere și fapte clare. Plin de laudă pentru înțelegere și percepție Holmes este, de asemenea, Inspectorul Lestrade de Scotland Yard. Scris de Butterbaugh

| anad a răspuns:

Sherlock Holmes şi doctorul Watson au locuit în această casă de pe Baker Street 221b aproximativ între anii 1881 şi 1904.
http://amfostacolo.ro/impresii9.php?iid=19510&d=muzeele-londrei--londra