| Notty a întrebat:

Stiti vreo carte in engleza la care sa fie si criticism? Adica sa gasesc undeva ce au zis altii despre cartea asta, ca vreau sa imi fac licenta pe asta.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

La toti autorii invatati in scoala, canonul englez si american, este enorm de multa critica literara (asa spui in romana, nu criticism). Daca o sa folosesti BUB, cauti in catalogul online ce ai pentru orice autor, sau iti cumperi ceva mai actual pe Amazon.