| ttttvhfcgg a întrebat:

Vreau niste sugestii de monologuri pentru o audiție la un club de teatru

1 răspuns:
| YahWav a răspuns:

Eu unul am incercat cu o papusa e cel mai simplu si atractiv doar sa stii sa iti misti gura. Poti incearca ceva cu dubla personalitate ca si cum ar fi doua persoane in acelasi corp dar cu pareri diferite.
Aici intervine si putina miscare scenica, odata trebuie sa fi in stanga odata in dreapta sa se prinda bine actul.

Iti poti lasa imaginatia sa curga, doar replicile sa le scrii pe ceva in caz de orice, daca e un grup mare de oameni si nu ai mai facut asta apar emotiile, acel blocaj sa zic asa.