| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Ce se pune la sfarsitul propozitiei:
"Imi spui si mie tema la mate, te rog frumos "?

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Semnul intrebarii.

| Elena9328 a răspuns:

După teamă la mate se pune,"?".
După te rog frumos"."

| Omis a răspuns:

Se pune semnul întrebarii, dar eu zic sa-ti faci singur tema la mate.

| denisTiky a răspuns:

Niste emoji cu pupici si inimioare ca sa ti-o dea, daca e fata se aplica, daca e baiat...nu, pui doar semnul intrebarii! Funda?

| FaraNume1245 a răspuns:

Depinde ce vrei să transmiți. Dacă e imperativ, atunci pui punct. Dacă e o întrebare, semnul întrebării.

| Chasmere a răspuns:

Banii pe masa.

| Lioana a răspuns:

La sfârșit se pune punct. Semnul întrebării vine după "mate".

| Nelly07 a răspuns:

In mod normal se scrie: "Imi spui si mie tema la mate, te rog frumos?".