| GyaTy a întrebat:

urmeaza sa nasc si trebuie sa imi pregatesc bagajul pentru maternitate. Intrebarea mea este voi ce ati avut in bagaj si pentru voi si pentru bebe si m-am gandit sa imi cumpar acea geanta de voiaj vivess ce se vand acum la penny, oare este prea mare? Voi in ce v-ati pus toate lucrurile?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti la maternitate doar lucrurile tale si pe cele ale bebelinei le lasi acasa, intr-o alta sacosa, sa ti le aduca sotul sau parintii, in ziua cand esti externata.
In general, nu este loc de depozitare la spital si nu este bine sa le tii acolo, riscand sa ramai fara ele.