| Cuseru_Ana_1984 a întrebat:

Ragele mele mamici de fetite, voi cum ati procedat cand a venit vorba de pus cercei? http://www.totuldespremame.ro/......-la-fetite

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Fetitei mele i s-au facut gauri in urechi inca din maternitate. I-am pus cercei de atunci.

| Prezidentul a răspuns:

Incearca cercei medicinali pentru prima data!
La o clinica specializata!

| lastOne a răspuns:

Eu nu sunt mama happy insa am 2 fetite. Cea mare are 8 ani si 2 luni, ea a vrut sa isi dea gauri in urechi pe la 2 ani si ceva (era inebunita dupa cercei cu care umbla sora-mea) a fost foarte curajoasa, nu a zis nici pas. Cea de a doua are 2 ani si 3 luni si nu are gauri inca, insa o admira pe sora-sa din ce in ce mai des.

Concluzia fiind ca sunt stapane pe corpul lor si sunt singurele care hotarasc ce, cum si cand.

| Mara14 a răspuns:

Cel mai sigur e in maternitate pentru ca ii face foarte repede. Daca te duci la bijuterie aia se misca lent dupa prima gaura si copilul nu mai sta. Mie mi-au facut la cateva luni ca e mai complicat dar intr-o zi una si dupa cateva ore sau o zi alta nu mai stiu exact. Copilul retine cum face pistolul si incearca sa se fereasca cand e la nastere atunci plange multisor si are timp repede sa ii faca ca e mic, nu se smuceste ca si un copil de 4 luni.Gandeste-te ca dupa o chinui la cateva luni si poate isi duce mana la ureche si se infecteaza. Cand e mica dupa doarme si nu are treaba.