| Saghin_Iuliana_1995 a întrebat:

Am uitat numarul de telefon de pe yahoo, cum il pot schimba?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai ce faci cu yahoo? Stiam ca nu se mai poate accesa.

| supremxxxoxo a răspuns:

Nu ai ce mai face. Presun ca sa recaperi parola. Ar trebuie sa ai niste intrebari de acces. In caz ca stii raspunsul la ele reusesti sa recapeti contul si sa pui o noua parola. Deci unde ai de pus nr de tel. vezi daca scrie ceva de gen alte optiuni sau incearca altfel. M-ai mult de atat nu te pot ajuta.

| Dinu_Rares_1998 a răspuns:

Nu poti

| OneReason a răspuns:

Fa-ti alt cont.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Iuliana,

Ai acces in contul tau de Yahoo? Daca da, logheaza-te si mergi in sectiunea de Date Cont la Securitate. In caz contrar poti incerca sa-ti recuperezi contul accesand Sign In Helper - gasesti link-ul aici https://help.yahoo.com/kb/SLN27051.html

Pentru a evita situatiile neplacute pe viitor te sfatuim sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.