| Ionescu_Adrian_1990 a întrebat:

Antivirus Avast nu mai oferă licență free pe un an?
Dece?
Știți voi un antivirus free?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

A, daca tii la Avast, foloseste AVG: diferenta e de design, sunt produsi de aceeasi companie. Plus ca mai nou Avast Free nu mai expira, vezi https://www.avast.com/registration-free-antivirus

5 răspunsuri:
| JustAskingBruh a răspuns:

Malwarebytes, e cel mai bun gratis recomand

| denisTiky a răspuns:

Poti gasi licenta gratuit pe net, la avast am avut mai demult, am schimbat windwosul si am pierdut-o, oricum nu folosesc avast din cauza ca ingreuneaza pc-ul mie asa mi-a facut, si folosesc windwos defender, stiu ca nu e cel mai bun da... e gratis (=

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand Bitdefender free edition, eu il folosesc de ceva timp si sunt multumit.

| doctorandus a răspuns:

Sunt mai multi antivirusi gratuiti, cei mai buni sunt Kaspersky, Bitdefender, Panda. Kaspersky e gratis doar un an, ceilalti doi sunt gratis permanent.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Adrian,

Toate firmele mari de antivirus ofera si variante gratuite. Pentru computer este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta gratuita), este bine ca el sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.