| anonim_4396 a întrebat:

Avand in vedere ca Firefox va opri suportul pentru windows xp in septembrie 2017, si chrome l-a oprit deja. Ce alte alternative pentru un browser sigur si actualizat in mod constant am? Precizez ca as dori si actualizari de performanta, stabilitate, nu doar securitate cum se intampla la Opera.
Dau funda, va multumesc.

Răspuns Câştigător
| SansyBoy a răspuns:

Incearca Opera! E foarte bun ma descurc cu el.

6 răspunsuri:
| lamaFina334 a răspuns:

La windows xp va rămâne doar Internet Explorer crying! Instaleaza-ti windows
7 si o sa ai si google si mozila

| Mimo2 a răspuns:

Cel mai bun pentru windows xp este Opera ( toate că nu este cel mai popular browser, se află între primele cele mai cunoscute navigatoare gratuite pentru Windows XP, dar din punct de vedere tehnic ocupă chiar prima treaptă a podiumului.

Opera este cel mai bun browser pentru Windows XP, deși la numărul de descărcări de pe internet este bătut cu ușurință de către Chrome. )
Urmat de :
- chrome
- firefox
- safari
- torch pentru windows xp
- internet explorer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Opera e cel mai ok
De ce naiba folosesti Windows Xp?
Daca ai pc slab pune macar Windows 7 Starter

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, windows xp a devinit istorie iti recomand sa iti instalezi un sistem de operare mai nou (win 7, 8, 8.1, 10) dar daca totusi vrei sa pastrezi windows xp foloseste opera! Sper ca te-am ajutat!

| Necunoscutu92 a răspuns:

Opera

| Ora de net a răspuns:

Buna Valeriu,

Avand in vedere ca suportul Microsoft pentru Windows XP a fost oprit in 2014 iti recomandam sa treci la alt sistem de operare sau sa-l actualizezi pe acesta. Daca vei folosi in continuare Windows XP este expus riscurilor si posibilitatii ca programele sa nu mai functioneze corect.