| anonim_4396 a întrebat:

Cand se termina un apel video pe wap sau Facebook, odata ce mi-a disparut imaginea video si mi-a aparut din nou conversatia trecuta apelul s-a incheiat? Aacel utilizator nu mai pote auzi ce se intampla? Ma refer in special la whatsapp dar si la Facebook.

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Atunci când o conversatie audio sau video se incheie pe aplicatiile de chat, acest lucru este semnalat printr-un mesaj („The video call has ended.") sau prin afisarea apelului ca fiind incheiat in lista de apeluri. Totodata, daca apelul este inca activ, telefonul va semnala acest lucru printr-o bara in partea de sus a ecranului.

Daca ai apasat butonul rosu de inchidere a conversatie, atunci interlocutorul nu va mai putea auzi ce vorbesti.