| Costel137o a întrebat:

Cum pot sa sterg o poza trimisă de o persoana in privat pe Instagram?
Am raportat-o si nu se sterge.

3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Probabil trebuie să fie raportată de mai multe persoane, ca să fie luată în serios, apoi ștearsă.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

În momentul de față Instagram nu oferă posibilitatea de a șterge un mesaj trimis de o altă persoană. Varianta pe care o ai la dispoziție este aceea de a raporta poza respectivă și Instagram va analiza dacă încalcă termenii și condițiile. Lucru pe care tu deja l-ai făcut.

Există și posibilitatea de a șterge o întreagă conversație de pe Instagram. Aceasta nu va mai fi vizibilă în Inbox-ul tău, dar va fi în continuare disponibilă persoanei celeilalte cu care ai vorbit.

O altă variantă de a șterge acea poză este de către persoana care a trimis-o. Acea persoană poate să selecteze Anulează trimiterea/ Anulează mesajul. Astfel, poza va fi ștearsă pentru toată lumea.

Dacă îți dorești să vorbim mai detaliat despre această situație, scrie-ne mesaj privat. Găsești aici modalitățile prin care poți vorbi cu noi: https://oradenet.salvaticopiii.ro/ctrl-ajutor

| floreadan a răspuns:

Nu poti sterge din pacate o anumita poza.