| CRebeca169 a întrebat:

Bună!
Mă poate ajuta cineva cu o aplicație de șters viruși de pe iOS? (Am un iPhone 6 Plus.)
Sau măcar cu un sfat cu ce ar trebui să fac să scap de viruși.
Mulțumesc!
(Dau fundă.)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Rebeca!
Iphone ul este un dispozitiv foarte securizat!
Nu are virusi!
Nu ai nevoie de antivirus ca mananca baterie degeaba.
Funda?

| Zaygon a răspuns:

Daca crezi ca ai luat virusi ceea ce e putin probabil, da-i un factory reset.

| doctorandus a răspuns:

Conectezi la iTunes, apesi Restore iPhone si astepti.

| Alejay a răspuns:

Nu exista virusi pentru IOS sistemul de operare din telefoanele Apple, sistemul de operare este sursa inchisa si nici o aplicatie nu are acces la fisierele importante de sistem.
Probabil doar o aplicatie se comporta ciudat.
Rezolvi simplu resetare din fabrica!

| Anonimul95t a răspuns:

Jailbreak are? este posibil sa fi luat malware, chiar daca nu as crede dar daca vrei tu desi nu cred ca este nevoie incearaca o revenire la setarile din fabrica dar asta va sterge datele de pe partitia smartphonuluicel mai bine ar fi sa le copiezi pe ceva

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Virusii pentru sistemul de operare iOS sunt mai rar intalniti. Daca insa crezi ca telefonul este virusat, asigura-te ca ai back-up pentru date pe iCloud si reseteaza telefonul la setarile lui din fabrica.