| Nuvreausaimipunnume a întrebat:

Buna prieteni! Am o problema si va rog sa ma ajutati.M-am conectat pe telefonul tatalui meu pe Facebook si pe messenger(Facebook)si acum de fiiecare data cand primesc un mesaj sau o notificare ii apare si lui si pe el il deranjeaza.Cum pot sa ma deconectez de la el dupa telefon? P.S mentionez ca a plecat acum 2 zile din tara

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Metoda 1. Explica-i cum sa se delogheze din contul Facebook, astfel incat sa nu mai primeasca notificari.
Metoda 2. Ai putea sa schimbi parola si in aceasta procedura Facebook te va deconecta de la cont de pe toate dispozitivele pe care este activat.
Intai de toate, verifici ca pe contul tau sa fie trecut la securitate telefonul pe care il folosesti tu, si nu cel pe care il are tatal tau in strainatate, pentru ca s-ar putea sa primesti pe el un cod de siguranta, prin care sa confirmi ca schimbarea parolei e legitima si ca acel cont iti apartine.
https://ro-ro.facebook.com/help/213395615347144?helpref=topq

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Poti face acest lucru de la distanta accesand https://www.facebook.com/settings?tab=security Acolo vei gasi locatiile/dispozitivele unde esti conectat si tot acolo poti accesa optiunea Log Out de pe dispozitiv anume.