| Maria_Roxana_1997_phUB a întrebat:

Am un telefon Nokia 435 si cred ca este virusat. Ce sa fac ca sa scot virusu din el.

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Du-l la un centru de reparatii.
Costa putin si nu merita sa te complici.
Exista software antivirus si pentru telefoane.

8 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Cauti la farmacie ceva vaccin.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

1 reseteazal dar chiar si asa nu rezolvi nimic decat pe moment deci aruncal telefoanele sunt varza

| Pietricel a răspuns:

Old type.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa un backup la datele importante. Muta pozele pe card SD si apoi fa factory reset. Poti cumpara sau folosi gratuit un antivirus: http://www.eset.ro/antivirus/eset-mobile-security.php

| RAY a răspuns:

Descarci malwarebytes si il scanezi profund si gata simplu

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intampinat o situatie atat de neplacuta.

Pentru a reface telefonul te sfatuim sa il treci in Safe Mode si mai apoi sa dezinstalezi aplicatia infectata. Daca acest lucru nu functioneaza, reseteaza complet telefonul la setarile lui din fabrica si virusul va disparea.

Pe viitor, ai mare grija ce aplicatii instalezi si foloseste un program antivirus.

| Alejay a răspuns:

Lumia 435 are Windows Mobile, dabea se gasesc aplicatii pentru acest sistem de operare, dapoi virusi, nu exista virusi pe Windows Phone, este o problema a telefonului.