| IceBil a întrebat:

Cum pot afla daca un mail trimis catre o adresa de Yahoo a fost citit?

6 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Nu poti! Nu stiu daca se poate pe yahoo, dar alti clienti de email suporta functia de confirmare... faza este ca nici cu acea functie nu stii sigur daca l-a citit sau nu. Deci nu! nu poti sa stii!

A! Poti sa suni sa intrebi daca a citit emailul! laughing)

| LTAA a răspuns:

Nu poti

Bula
| Bula a răspuns:

Serverul e-mail Yahoo nu da raspuns de "scrisoare citita".
Poti afla doar daca a fost livrat e-mail-ul, adica mail-ul a sosit la destinatie daca nu ti se returneaza eroare de livrare (in 5-10 minute dupa trimitere).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poți, dar poți spera...

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Anumite tipuri de servicii de email au ceea ce se numeste "Read Receipt", o optiune care bifata de catre tine va cere destinatarului permisiunea sa iti trimita o confirmare de citire. Exista insa posibilitatea ca destinatarul sa refuze acordarea acestei permisiuni. De aceea, este destul de greu sa te poti asigura ca un email a fost citit.