| Mvaa a întrebat:

Daca imi schimb numarul de telefon nu mai pot folosi whatsapp pe numarul vechi?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Recomandarea celor de la Whatsapp in asfel de situatii este sa iti transferi contul pe noul numar de telefon. Mai multe informatii despre asta gasesti aici https://www.whatsapp.com/faq/ro/general/20971798

Mult succes!

3 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Il poti folosi pe numarul vechi dar mi se pare ca-ti vine un mesaj cu codul de activare pe numarul respectiv si trebuie sa fie activat numarul vechii

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa te reinregistrezi cu noul numar.

| Paulvasile10 a răspuns:

Ba da, il poti folosi in continuare, nu e necesar sa schimbi numarul de pe whatsapp