| DaniTCM a întrebat:

DAU FUNDA. Salut, imi poate spune cineva cum pot descarca o aplicatie de pe magazin play care nu este disponibila in Europa? Am folosit aplicatie care schimba id-iul dar tot nu ma lasa.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Intr-adevar, darrio are dreptate. Nu va functiona. Eu am descarcat goodlock pentru S10 folosind un VPN cu IP de Australia. Mi-a mers ce-i drept cateva zile, apoi a crapat. Trebuie sa o reinstalez mereu cand vreau sa o folosesc. Noroc ca e doar o aplicatie care te ajuta sa ajustezi anumite setari si nu trebuie sa o accesez zilnic.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce crezi ca rezolvi daca reusesti sa o descarci? Nu va functiona, asa cum spune clar.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Chiar dacă reușești să instalezi aplicația folosind un sistem VPN care îți schimbă IP-ul, aceasta nu va funcționa foarte bine sau foarte mult timp. Recomandarea noastră ar fi să cauți o aplicație asemănătoare care este disponibilă și în România.

| Alexandru04003 a răspuns:

Așa am facut eu și mi-a mers. Deci numai sa bagi un VPN si să cauți nu merge. Trebuie să-ți activezi VPN-ul pe Canada sau pe țara unde știi ca merge aplicația. După care îți faci cont nou Google cu VPN-ul pornit pe țara respectivă. Și după ce ți-ai creat contul Google, atunci poți sa instalezi aplicația.