| Nïco_Nïco_1993 a întrebat:

Heii TPU,cum strang si eu mai multe likeuri, am destule dar vreau mai multe. Ma refer pe Facebook. ATENTIE FARA NICIUN SITE! funda... aici aveti linkul pozei mele like please, va dau inapoi:https://www.facebook.com/....../photo.php

2 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Pai practic pentru multe likes trebuie sa ai multi oameni in lista de prieteni

| Ora de net a răspuns:

Buna Nico,

Te sfatuim sa nu te expui in mod public pe internet - nu posta informații personale precum adresa sau numărul de telefon, nu le împărtăși pe acestea cu persoane necunoscute si ai grijă ce tip de poze postezi sau distribui. Odata ce o poza sau o informatie este postata pe Facebook sau trimisa altcuiva, acel continut scapa de sub controlul nostru. Informatia poate fi preluata de oricare dintre prietenii din lista si salvata pe un alt computer, postata pe un alt website si, mai apoi, va fi mult mai greu de indepartat.

In acest fel vei fi protejata impotriva furtului de date, conturilor false, hartuirilor, amenintarilor, persoanelor rauvoitoare etc. De asemenea, te asiguri ca reputatia ta online este una buna.